Autoryzowany serwis i instalator

pomp ciepła, urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i chłodniczych

 

Kontakt:

(+48) 94 318-54-09

POMPY CIEPŁA POMORSKIE, KOSZALIN, ZACHODNIOPOMORSKIE

 

 

Nie można zaprzeczyć, że niewiele jest w nowoczesnym budownictwie rozwiązań tak efektywnych oraz ułatwiających codziennie funkcjonowanie, jak pompy ciepła. Słupsk, pomorskie czy zachodniopomorskie to rejony, w których można obecnie bez większych problemów zaopatrzyć się w tego rodzaju instalację, jaką jest na przykład pompa ciepła powietrze powietrze lub gruntowa pompa ciepła. Jest to niezwykle opłacalne rozwiązanie, ponieważ zapewnia nie tylko bardzo tanie źródło ogrzewania, ale również znaczny komfort codziennego życia. Przede wszystkim jednak mówimy tutaj o bardzo pozytywnym wpływie na środowisko naturalne, którego kondycja jest w ostatnim czasie w opłakanym stanie, więc my jako społeczeństwo powinniśmy zadbać o to, aby jak najbardziej intensywnie korzystać z technologii umożliwiających niewykorzystywanie surowców pierwotnych.

 

Pompy ciepła powietrze woda 

Pompy ciepła mają to do siebie, że o ile wydają się bardzo kosztowną inwestycją, to należy spojrzeć na tę kwestię z nieco innej strony: kiedy zdecydujemy się na montaż technologii, jaką są pompy ciepła (zachodniopomorskie, pomorskie, Słupsk), to w ciągu kilku lat będziemy mogli cieszyć się zwrotem wszelkich zainwestowanych pieniędzy, aby w następnych latach być usatysfakcjonowanym z oszczędności na poziomie nawet kilkuset złotych w skali roku. Jest to zatem bardzo opłacalne źródło ciepła oraz ciepłej wody użytkowej. Pompa ciepła to coś, w co zdecydowanie warto się zaopatrzyć, jeśli tylko konstrukcja Twojego domu na to pozwala.

 

Powietrzna pompa ciepła - do montażu pompy ciepła używamy sprzętu renomowanych producentów

Pompy ciepła to coraz popularniejsze rozwiązanie, które przede wszystkim pod względem technicznym daje ogromne możliwości, żeby odbierać energię cieplną i zamieniać ją na ciepłą wodę użytkową. Tym samym możliwość przygotowania ciepłej wody użytkowej, to nowoczesne rozwiązanie, które powoli staje się doskonałym źródłem ciepła. Jako doświadczona firma zajmujemy się montażem pompy ciepła od podstaw. O pompach ciepła wiemy wszystko, a to, co nas wyróżnia to indywidualne podejście do każdego z klientów. Powietrzne pompy ciepła dzięki rozwojowi technicznemu, a także coraz przystępniejszym cenom stają się coraz popularniejsze w budownictwie mieszkaniowym, jednorodzinnym oraz komercyjnym. Decydując się na montaż pomp ciepła, warto pamiętać o tym, aby wybrać odpowiednią pompę ciepła. U nas w firmie zapewniamy pomoc w doborze właściwego sprzętu, który pochodzi wyłącznie od renomowanych producentów. Wybierając pompę ciepła, minimalizujesz ilość powstających zanieczyszczeń, które powstają na rzecz środowiska naturalnego. Natomiast instalując pompy ciepła z nami, wybierasz rozwiązania najwyższej jakości.

 

Pompy ciepła zachodniopomorskie - niskie koszty ogrzewania i chłodzenia budynku

Nie można zaprzeczyć, że zainwestowanie w pompy ciepła zachodniopomorskie jest pomysłem praktycznie doskonałym - pompa ciepła wykorzystuje energię z otoczenia, a więc nie musimy wykorzystywać coraz bardziej kurczących się źródeł surowców nieodnawialnych. Jest kilka typów tego rozwiązania: powietrzna pompa ciepła, a także gruntowa - niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujesz, możesz mieć pewność odnośnie niskich kosztów ogrzewania domu oraz taniego podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła są tego niezaprzeczalną gwarancją, także jeśli masz ogrzewanie podłogowe - nie musisz go zasilać już energią elektryczną, za którą rachunki nieustannie wzrastają. Pompy ciepła nadają się także do chłodzenia pomieszczeń.

 

Nowe źródło ogrzewania budynku

Jeśli do tej pory korzystałeś z przestarzałych źródeł ogrzewania, pompa ciepła powietrze woda będzie doskonałym rozwiązaniem, które umożliwi Ci nie tylko znaczne oszczędzanie, ale również troskę o środowisko naturalne. Grzejniki elektryczne zasilane pompą ciepła są tak samo wydajne, a przy tym zapewniają o wiele większe korzyści. Sprawdzą się zarówno w tradycyjnych budynkach, jak i budynkach modernizowanych - zachęcamy w związku z tym do skorzystania z obszernej oferty zajmującej się tym firmy i zainwestowanie we własną pompę ciepła. Praca pompy ciepła jest nad wyraz sprawna i efektywna, dzięki czemu możesz liczyć na doskonałe jej działanie.

 

WYCENA POMPY CIEPŁA – FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Pompa ciepła

 

Ogrzewanie pompami ciepła to aktualnie najbardziej ekologiczne źródło ciepła. System 'powietrze-woda' stanowi najlepszą z obu technologii (woda-woda, powietrze-powietrze), łącząc w sobie wykorzystanie powietrza jako:

 • źródła ciepła
 • działanie bez emisji zanieczyszczeń
 • łatwy montaż i eksploatację z komfortem zastosowania wodnego systemu grzewczego

Z termodynamicznych podstaw działania pomp ciepła wynika, że ich efektywność energetyczna zależy przede wszystkim od różnicy temperatury między źródłami ciepła. Głównym obszarem zastosowania powinny więc być niskotemperaturowe ogrzewania wodne (podłogowe - temp. zasilania wody 35°C lub z konwektorami wentylatorowymi - temp. zasilania wody 45°C), oraz można zastosować również przewymiarowane grzejniki panelowe (dobrane dla temp. zasilania wody ok. 55/45°C)


Plusy na korzyść pomp ciepła powietrze-woda :

 • niska cena nie tylko pompy ciepła, ale i całego systemu wraz z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej (160L) (np. koszt wraz z montażem dla domku 100 mkw to cena od ok. 25 000 zł Brutto- zależenie od modelu i wielkości zasobnika)
 • Niskie koszty eksploatacji - w zależności od ocieplenia domu i zużycia CWU (110 -150 mkw) od 1600 do 2500 zł/rok za centralne ogrzewanie wraz z ciepłą wodą użytkową;
 • krótki termin realizacji (ok. 2-3 dni)
 • wieloletnia żywotność i trwałość sprężarki liczone są na ok. 100 tyś godzin pracy tj. co najmniej kilkanaście lat;
 • możliwość montażu w domach nie posiadających wydzielonego pomieszczenia na kotłownie
 • możliwość magazynowania ciepła i współpracy z kolektorami słonecznymi (odpowiedni zasobnik C.W.U. lub bufor)
 • wygodna, czysta - nie wymaga instalowania komina czy dodatkowego systemu wentylacji, nie wydziela zapachów
 • cicha praca jednostki zewnętrznej - nie jest dokuczliwa dla otoczenia jak i dla domowników
 • jest bezpieczna dla środowiska - nie emituje sadzy ani spalin, nie zanieczyszcza więc otoczenia
 • pełna automatyzacja
 • stała sprawność pompy ciepła w miarę upływu czasu

 

Poznaj pompę ciepła do ciepłej wody użytkowej

Współcześnie nowoczesne metody ogrzewania domu, a przy okazji wody użytkowej pozwalają na duże oszczędności. Na rynku można kupić różne rodzaje pomp ciepła w tym do podgrzewania wody basenowej, co pozwala znacząco podnieść komfort termiczny. Montaż pompy ciepła powietrze woda to obecnie najbardziej wydajny sposób ogrzewania domu. Efektywność pompy ciepła w zależności od jej rodzaju może być niezwykle duża. Jako nowoczesne, a zarazem bardzo efektywne urządzenie, jakim jest pompa ciepła, kosztuje stosunkowo niewiele.

Ogrzewanie pompą ciepła domu staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Z uwagi na to, że zasada działania pompy ciepła jest bardzo prosta, a przy stosunkowo niskim koszcie inwestycji, pompa ciepła do wody użytkowej może samodzielnie ogrzewać wodę przez cały rok. Ponadto nowoczesne modele pomp ciepła mogą bez problemu współpracować z innymi urządzeniami takimi jak kotły ciepła oraz kolektory słoneczne. Jeżeli masz pytania odnośnie tego jak działają pompy ciepła lub ile kosztuje pompa ciepła, to chętnie odpowiemy na Twoje wszystkie pytania.

Korzyści wynikające ze stosowania pompy ciepła:

 • Wykorzystanie pomp ciepła, a więc urządzeń korzystających z odnawialnych źródeł energii mocno wspierane jest przez wiele organizacji w tym Unię Europejską

 • Zastosowanie pompy ciepła pozwala na istotne obniżenie emisji Co2, co w zestawieniu z konwencjonalnym źródłem ciepła jest świetnym wynikiem. Korzystając z pompy ciepła przyczynia się do redukcji emisji gazów cieplarnianych

 • Zdecydowanie się na pompę ciepła to krok w kierunku korzystania z systemów grzewczych przyszłości

 • Pompy ciepła to urządzenia, które charakteryzują się najwyższą klasą efektywności energetycznej wśród wszystkich urządzeń grzewczych, a także najwyższą klasą w odniesieniu do urządzeń dedykowanych do podgrzewu wody użytkowej.

Pompy ciepła - wytwarzanie ciepłej wody w dobrej cenie

Popularyzacja rozwiązań z segmentu odnawialnych źródeł energii przyczyniła się do szybkiego wzrostu ilości urządzeń takich jak pompy ciepła na rynku. Obecnie każdy jest w stanie znaleźć dla siebie odpowiednie rozwiązanie, które opierało będzie się na wykorzystaniu pompy ciepła do podgrzewania wody użytkowej. Początkowa inwestycja w pompę ciepła jest stosunkowo niewielka w porównaniu z korzyściami, jakie daje ona użytkownikom. Wiele możliwości wykorzystania pomp ciepła sprawia, że coraz więcej ludzi zaczyna korzystać z tego rozwiązania. W niedługim okresie czasu z pewnością w większości przypadków do ogrzewania budynków wykorzystywane będą różnego rodzaju pompy ciepła.

 

Pompy ciepła pomorskie - pompa ciepła powietrzna pracuje nawet  w niskich temperaturach powietrza

Instalacja pompy ciepła w budynku w ostatnich latach stała się bardzo powszechna. Takie źródła energii i powstałe w wyniku działania pompy ciepło jest ekologiczne, dlatego tez można na nie dostać dofinansowanie. W 2021 lub w 2022 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje dofinansowanie do pomp ciepła w wysokości około 21 tys. złotych. Program dotyczący dopłat do pompy ciepła i obejmuje całe województwo pomorskie.

Pompa ciepła powietrze powietrze Spectech - lata na rynku zapytaj o ofertę

Pompy ciepła powietrze powietrze czy gruntowe pompy ciepła to najlepsze w ostatnich latach odnawialne źródła energii. Posiadamy najlepsze oferty na pompy ciepła powietrzne pompy ciepła czy gruntowe wymienniki ciepła. Zapraszamy do skorzystania z odnawialnych źródeł energii - energia odnawialna również dla partnerów biznesowych. Systemy grzewcze dla każdego.

Dla naszych klientów wykonujemy obliczenia zapotrzebowania cieplnego budynku czyli Audytu OZC oraz projekt instalacji centralnego ogrzewania (ogrzewania podłogowego - jako najbardziej efektywnego w połączeniu z pompami ciepła).

 

 

REALIZACJE:

REALIZACJE 2019:

 

POBIERZ

Katalog Panasonic 2022-23 PL

Katalog Panasonic 2023-24 PL 

Pompa Ciepła Panasonic najlepsza w testach

System AQUAREA

Mapy klimatyczne

O firmie

Firma nasza specjalizuje się w branży chłodnictwa przemysłowego od 1989r. Jesteśmy dostawcą najnowo- cześniejszych urządzeń chłodniczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła.

Kontakt

SPEC
76-004 Sianów
ul. Łużycka 27
Telefon kom.: +48 600 991 549
Telefon: 94 318 56 31
e-mail: biuro@spectech.pl
www.spectech.pl

Serwis

Firma świadczy usługi w zakresie przeglądów gwarancyjnych jak i pogwarancyjnych na wszystkie urządzenia oraz instalacje jakie są w naszej ofercie. Nasze usługi montażu oferujemy na terenie miast i okolic: Koszalin, Kołobrzeg, Sławno, Słupsk, Świdwin, Połczyn-Zdrój, Darłowo, Szczecinek, Białogard, Miastko...

Marki

Panasonic
Techno-B

© 2018 Spectech. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie i tworzenie stron WWW Koszalin

facebook_page_plugin